Tevékenységünkről

A martonvásári Általános Iskola és Diákotthon mellet 1991 óta működik az Együtt-Értük Alapítvány.

Az alapítványt szülők és nevelők, illetve az intézmény egyéb munkakört betöltő dolgozói hozták létre. Az alapító okiratban megfogalmazott cél:
a középsúlyos fokban értelmileg akadályozott gyermekek életkörülményeinek javítása.

Tevékenységrendszerükben szerepelt az elmúlt évek alatt:

- a gyermekek táborozásának, kirándulásainak támogatása,
    - játékvásárlás,
    - ruhaadományok továbbítása,
    - hangszervásárlás,
    - úszásoktatás támogatása,
    - Majális (rendezvénysorozat az értelmileg akadályozott gyermekekért) évenkénti megrendezése.

Alapítványunk meghatározó tevékenységei közé tartozik a Gánt községben fogyatékosok, egészségkárosodottak számára létesült "Fecskepalota" elnevezésű üdülőházban tíz évre megszerzett, évente 3-3 hétre szóló üdülőjogunk felajánlása az iskola tanulói javára.

Mint a fentiekből is kitűnik az Alapítvány - szerény pénzeszközeivel, tevékenységével - az iskolai alapellátáson túlmutató, az értelmi fogyatékos gyermekek életminőség-javító tevékenységeinek megvalósítását segíti.
Amennyiben egyetértenek céljaikkal, köszönettel fogadjuk támogatásukat.

Ugrás a lap tetejére